Google, Lens uygulamasını kullanıcılarla buluşturdu. Birçok işlemi çok hızlı ve kolayca yapmamıza olanak tanıyan bu uygulamayı daha yakından tanımak ister misiniz? Sizler için 4 temel özelliğini sıraladık.

  • Metin Üzerinde İşlem Yapma

Bu özellik sayesinde metnin üzerindeki bir kelime üzerinde doğrudan işlem yapabiliyorsunuz. Menüdeki bir yemeği arayabilir, takviminize etkinlik ekleyebilir, yol tarifi alabilir, bilmediğiniz kelimeleri çevirebilir, bir telefon numarasını arayabilir ve buna benzer daha pek çok işlem yapabilirsiniz.

  • Mekan ve Yerler Hakkında Bilgi Edinme

Popüler olan yerleri bu uygulama ile çok daha rahat bir şekilde keşfedebilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz yer ile ilgili derecelendirmeleri, eğer tarihi bir yer ise tarihi gerçek ve bilgileri, çalışma saatlerini ve ihtiyaç duyacağınız daha birçok bilgiyi tek bir tık ile okuyabilirsiniz.

  • Sevdiğiniz Bir Görünüm Bulma

Gördüğünüz, beğendiğiniz bir kıyafet, mobilya gibi eşyalara benzer eşyalar görmek istiyorsunuz. Lens’ten önce bununla ilgili açıklamalı arama yapmanız gerekirdi. Oysa artık tek bir tıkla aradığınız kıyafetin, dekoratif eşyaların benzerlerine ulaşabilirsiniz.

  • Bitki ve Hayvanları Tanımlama

Sokakta, çiçekçide veya bir arkadaşınız evinde bir bitki gördünüz ve adını bilmiyorsunuz. Bilen birisine sormak cevaba ulaşmanın en hızlı yoluydu Lens’ten öncesine kadar. Aramak istediğiniz kelimelerin ne olduğu hakkında bir fikriniz yoksa cevap bulmanız neredeyse imkansız internette. Fakat artık Lens ile bir bitki veya hayvanın görüntüsü ile arama yapabilir, hangi tür veya cins olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Harika değil mi?

Yorum Yapın