Mozilla Firefox, Chrome kadar popüler olmamakla birlikte, hızlı, gizliliği gözeten uzantıları kullanarak en iyi şekilde kişiselleştirilebilen internet tarayıcılarından bir tanesi.
Firefox, uzantıları -kendi adlandırmasıyla eklentileri- destekliyor. Masaüstü sürümündeki eklentilerin tümü Android’te çalışmıyor fakat yoğun ilgi görenlerin neredeyse hepsi sorunsuz bir şekilde çalışıyor.
Sizler için, Android’te en iyi 4 Firefox uzantısını yazdık.

1) Dark Reader

Son zamanların yoğunlukla tercih edilen, sosyal medya platformlarının karanlık modu. Tüm internet sitelerinde çalıştırılan oldukça popüler bir eklenti. Bu modu aktifleştirerek tüm internet sitelerini koyu arka plan ve üzerinde beyaz yazılar ile görebilirsiniz.


2) Simple Gesture


Firefox tarayıcısında fazla süre geçiren kullanıcılar için çok gerekli bir uygulamadır. Uzantı sayesinde temel işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sayfa değiştirme, sekme açıp kapama, önceki veya sonraki sekmeye gitme gibi size zaman kazandıracak işlemleri hızlı yapmanıza olanak tanıyan bir uzantı.


3) Video Background Play Fix


Bu eklenti ile aslında Youtube’un ücretli olan özelliğini ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Videonun arka planda oynamasına olanak tanıyan bir eklenti.


4) HTTPS Everywhere


HTTPS Everywhere eklentisi, bağlanılan adreslerin HTTPS uzantısıyla açılmasını ister. Bu eklenti sayesinde, HTTP uzantısı kullanan, güvenli olmayan internet sitelerinin otomatik olarak açılmasını engelleyebilirsiniz.


Yorum Yapın